STITEK_ZAVOLAME


MUDr. Lenka Faltová

ZDARMA služby za desítky tisíc Získejte certifikát

MUDr. Lenka Faltová

MUDr. Lenka FaltováKorektivní dermatolog

V roce 1994 promovala na 3. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze (obor všeobecné a preventivní lékařství)

Atestaci I. stupně v oboru dermatovenerologie složila v roce 1997

Nástavbovou atestaci z korektivní dermatologie získala v roce 2002.

Stáž před atestací I. stupně v oboru dermatovenerologie absolvovala na Kožní klinice FN Na Bulovce a současně pracovala na dermatovenerologické ambulanci Městské nemocnice Neratovice (kde na částečný úvazek pracuje doposud).

Od roku 1999 do roku 2008 pracovala v Asklepionu Praha (Klinice a institutu estetické medicíny) a poté krátce v laserovém centru na Praze 5.

Odbornost a vzdělávání

Od roku 1999 se začala intenzivně zabývat estetickou dermatologií, včetně práce s lasery.

Pravidelně se účastní kongresů a vzdělávacích akcí zaměřených na estetickou medicínu a práci s lasery v tuzemsku i v zahraničí. Je držitelkou certifikátů pro práci s lasery, pro aplikaci injekčních implantátů a botulotoxinu, certifikátu pro výkon chemického peelingu.


/akne MUDr. Lenka Faltová MUDr. Lenka Faltová MUDr. Faltová

Licence a členství

  • V oborech dermatovenerologie a korektivní dermatologie je držitelkou licencí ČLK.
  • Členství v Dermatovenerologické společnosti ČLS JEP.
  • Členství ve Flebologické společnosti ČLS JEP.
  • Členství ve Společnosti pro využití laserů v medicíně ČLS JEP.

„Vážená paní prim.Moidlová,
chtěl bych Vám moc poděkovat, jsem Vám velmi vděčný, že nabízíte cestu jak pomoci dětem s touto diagnozou,syn má vždy radost, když sleduje jak se mu tvář pokaždé zlepší.Děkuji také paní Mudr. Faltové za její citlivý a přátelský přístup.
Přejeme Vám a Vašemu týmu hodně zdraví, štěstí, rodinné pohody a profesních úspěchů.
S úctou,“

Jiří J.

„Dobrý den, chodím na Vaší kliniku se svojí dcerou, která se narodila s ohněm na obličeji. Byli jsme na laseru asi 8x a můžu říct, že jsem maximálně spokojená s účinkem laseru, s přítupem paní doktorky Faltové a s přístupem Vašich sestřiček. Škoda, že jsem nevěděla, že můžeme na laser začít chodit hned po narození dcery a kontakt jsem dostala až později. Začali jsme Vaší kliniku navštěvovat až od tří let jejího věku, proto musí být při zákroku v celkové anestezii.
Jsem velmi spokojená s Vaší klinikou a s přítupem celého personálu. Děkuji. “

Linda s dcerou

„Hezký den. Absolvoval jsem u paní MUDr. Lenky Faltové ošetření a korekci jizvy na temeni hlavy po úrazu. S přístupem paní doktorky (konzultace, možnosti řešení a samotné zákroky), veškerého personálu a prostředím kliniky jsem navýsost spokojen a mohu vyjádřit pouze kladné hodnocení. Soudím, že stejně profesionálně klinika funguje i u výrazně složitějších a náročnějších zákroků. Za přístup a výsledek paní MUDr. Lence Faltové a personálu celé kliniky děkuji.“

- Ing. Vladislav Růžička

Váš příběh

Profil lékařky: MUDr. Lenka Faltová, specialistka korektivní dermatologie

Profil lékaře: MUDr. Lenka FaltováProhlédněte si profil MUDr. Lenky Faltové, který zveřejnil časopis Health and Beauty. Kromě zkušeností, které má doktorka Faltová za sebou se dozvíte také to, která z metod estetické a laserové dermatologie ji nejvíce nadchla.

Celý profil lékařky si prohlédněte zde


Rozhlasové a TV pořady s MUDr. Lenkou Faltovou

Jak lze odstranit tetování? Laserem. „Laser podporuje tvorbu kolagenu v podkoží. Kůže je pak světlejší, pružnější a pevnější.  A pigmentové i stařecké skvrny díky přístroji mizí....”, říká MUDr. Lenka Faltová. O jaký laser že se jedná? A při jakých dalších zákrocích ho můžeme použít? Veškeré další podrobnosti vám vysvětlí v rozhovoru pro portál Zdraví a my.

Celý rozhovor najdete zde>>


Dopolední host Českého rozhlasu12. června 2017 byla doktorka Lenka Faltová dopoledním hostem Českého rozhlasu. Hovořila na téma, jak bychom si měli kůži správně chránit před slunečními paprsky, co je hlavní příčinou vzniku rakoviny kůže a další.

Celý rozhovor si můžete poslechnout zde >>


Večerní host Radiožurnálu9. června 2017 odpovídala Lenka Faltová na otázky Zuzany Burešové z Českého rozhlasu: Co je bezpečné opalování? Jaké kožní problémy může vyřešit laser? Je dnes vůbec možné odhadnout věk ženy, která podstupuje řadu plastických operací?

Odpovědi si poslechněte v záznamu pořadu Večerní host Radiožurnálu zde >>


MUDr. Lenka Faltová - bezpečné opalováníMUDr. Lenka Faltová byla 19. dubna 2016 hostem Snídaně s Novou a s moderátory rozebírala problematiku bezpečného opalování. Zjistěte například, jak vaši kůži ohrožují jednotlivé typy UV záření, nebo kdy je vhodné začít s ochranou pokožky.

Na celý díl Snídaně s Novou a s doktorkou Faltovou se podívejte zde>>


MUDr. Faltová na ČT24Doktorka Faltová byla v neděli 31.5.2015 hostem na zpravodajské televizi ČT24, kde k příležitosti Dne melanomu hovořila o riziku vzniku tohoto onemocnění, o tom, jak je rozšířené, jak poznat, že se něco se znaménkem děje a také jak se chránit.

Celý příspěvek můžete zhlédnout zde,
Po najetí n aodkaz zaškrtněte políčko u záložky  "Den melanomu".


MUDr. Lenka Faltová v pořadu Sama DomaPodívejte se na záznam pořadu Sama Doma, kde byla dne 25. března 2013 hostem MUDr. Lenka Faltová. Tématem byla tentokrát prevence rakoviny kůže. Informujte se, jak rozpoznat nebezpečné změny na kůži, a jak se vyvarovat jejich vzniku.

Záznam rozhovoru s MUDr. Lenkou Faltovou ke zhlédnutí zde


MUDr. Lenka Faltová radí v pořadu Sama doma vysílaného 19.1.2012 v otázkách týkajících se jizev a průběhu jejich léčby. Korektivní dermatoložka divačkám poradila, jaké typy ošetření jsou vhodné v případě korekce hlubokých jizev.

Celý rozhovor s MUDr. Lenkou Faltovou v pořadu Sama doma ke stažení zde


V Občanském Judu na TV Nova řeší MUDr. Faltová problematiku opalování a varuje před nebezpečím vzniku melanomu, z důvodu nadměrného opalování a nedostatečné ochrany kůže před UV zářením.

Podívejte se na celé Video s MUDr. Lenkou Faltovou.


Lenka Faltová - video youtube

V pořadu Salon snů na TV Barrandov MUDr. Lenka Faltová z kliniky LaserPlastic vysvětluje problematiku pigmentacíjizviček v obličeji.

Podívejte se na celé "Video s MuDr. Lenkou Faltovou".


MUDr. Lenka Faltová z kliniky LaserPlastic radí v pořadu Salon snů na TV Barrandov v otázkách čištění péči o pleť.

Podívejte se na celé "Video s MuDr. Lenkou Faltovou".


MUDr. Lenka Faltová z kliniky LaserPlastic se v pořadu Občanské judo vyjádřila k dermatologickým problémům, které se objevují u mnoha lidí v době léta.

Podívejte se na celé "video s MUDr. Lenkou Faltovou".


Články s MUDr. Lenkou Faltovou

Se spoustou kožních problémů dokáže pomoci laser. „Laserové ošetření je šetrnější, hojení rychlejší a s lepším výsledným estetickým efektem, ale ne v každém případě jej můžeme použít,” říká MUDr. Lenka Faltová. Více prozradíme na osobní konzultaci, nebo si přečtěte nejnovější článek z časopisu TETA.

Článek s názvem Pihy, znaménka či tetování. Jak se jich zbavit k přečtení zde>>


Když se řeknou „sluneční brýle z tržnice”, doktorku Faltovou jímá hrůza. Proč? Třeba proto, že denně řeší případy spálení sluncem s nevratnými následky. Estetické potíže jsou ale jen maličkosti oproti nádorům, které ohrožují i lidský život.

Více o nutnosti chránit se před sluncem v příspěvku MUDr. Faltové pro časopis Týden:


MUDr. Faltová a Kulíková na kongresu na Bali IMCAS Asia 2017MUDr. Faltová a MUDr. Kulíková na kongresu na Bali IMCAS Asia 2017 se zaměřením na na plastickou chirurgii a estetickou dermatologii. Brzy vám přineseme čerstvé informace o tom, co zajímavého se aktuálně děje ve světě zdraví a krásy a s jakými tématy naše kolegyně samy přispěly.


Jizvy a jizvičky: jak na něJizvy a jizvičky - jak na ně? Ve stejnojmenném článku vám s těmito nedokonalostmi poradí MUDr. Lenka Faltová. Dozvíte se například, že na drobné jizvičky postačí make-up a trocha zručnosti. A na ty větší se zaměřte ihned, jakmile se ranka zahojí. Jak potom postupovat, se dočtete ve stejném článku na blogu drogerie teta.

Článek Jizvy a jizvičky k přečtení zde>>


Správný čas na kosmetický zákrokVíte, kdy je ten správný čas na kosmetický zákrok? Poradí vám MUDr. Lenka Faltová ve stejnojmenném článku, který vyšel na blogu drogerie teta. Dozvíte se, jak a čím pečovat o svou pokožku, abyste dosáhla nejlepších výsledků.

Článek s názvem Správný čas na kosmetický zákrok k přečtení zde>>


Pánové, do sprchy!Pokud jde o vztah k běžné hygieně, rozdíly mezi ženami a muži se pomalu stírají. Trend říká, že si ženy své protějšky do určité míry vychovaly. A jestli v tom chcete, milé dámy, pokračovat, budou se vám jistě hodit tipy pro ženy, které kupují kosmetiku svému partnerovi. Svým názorem přispěla do článku i MUDr. Lenka Faltová.

Článek s názvem Pánové, do sprchy! k přečtení zde>>


Prošlá kosmetika? Neschovávejte to napořád!Neschovávejte si prošlou kosmetiku a už vůbec ji nepoužívejte. Mohla by vám udělat z pleti i života peklo. Proč? To vám prozradí MUDr. Lenka Faltová v článku, který vyšel 13. 9. 2016 na blogu drogerie teta.

Celý článek s názvem Prošlá kosmetika? Neschovávejte to napořád! k přečtení zde>>


Vyspěte se dorůžova - spánek a pleťSpát se vyplatí. Už jen proto, že vyspaný člověk má lepší náladu, lépe se koncentruje a taky lépe vypadá. V noci v těle probíhají blahodárné regenerační procesy. Jaké? To vám v dalším příspěvku na blogu drogerie teta prozradí MUDr. Lenka Faltová.

Přečtěte si článek Vyspěte se dorůžova - spánek a pleťke zhlédnutí zde>>


Jak na pigmentové skvrnyPigmentové skvrny - nejvíc se jich objevuje v létě. V obličeji a na rukou, což jsou místa, kam takřka stále dopadají sluneční paprsky. Pigmentové skvrny mohou představovat čistě estetický problém, někdy ale mohou být i příznakem nemoci. Přečtěte si o tom víc na blogu drogerie teta, kam přispívá i MUDr. Lenka Faltová.

Článek Jak na pigmentové skvrny k přečtení zde>>


Otázka pro odborníkaZimní období je ideální pro určité korektivní zákroky. Jaké to jsou? Na to vám odpoví ve svém příspěvku MUDr. Lenka Faltová, korektivní dermatoložka kliniky LaserPlastic. Trochu vám napovíme ale už teď - jsou to všechny laserové zákroky. Například ošetření červených žilek ale nechte raději na jaro. Přechody z chladu do tepla tomuto ošetření nesvědčí.


Jak si načasovat kosmetické zákrokyChcete-li si dopřát některý z estetických zákroků, podzim a zima je k tomu ideální. Proč? Ošetřená pleť se totiž nesmí vystavovat slunečním paprskům. Doktorka Faltová proto doporučuje na zimu například Ultherapii, laserové odstranění pigmentací nebo chemický peeling. Na jaro si pak nechte mezoterapii.

Více se dočtete v článku Jak si načasovat kosmetické zákroky. V zimě vsaďte na laser i ultrazvuk.


MUDr. Faltová pro časopis Lamour

Nemůžete se zbavit kruhů pod očima? MUDr. Lenka Faltová vám v novém čísle časopisu L'amour vysvětlí, proč se kruhy objevují, i když dodržujete zdravou životosprávu a dlouho spíte. A poradí vám také první pomoc, jak se jich co nejrychleji zbavit.

  • 1. díl článku s názvem Nenáviděné kruhy si můžete stáhnout zde
  • 2. díl článku s názvem Nenáviděné kruhy si můžete stáhnout zde

Co bychom si přály pod stromeček

Co bychom si přály pod stromeček je název článku, který vyšel v časopise Žena a život. Můžete si v něm přečíst, jak MUDr. Lenka Faltová splnila redaktorce sny o hladší a projasněné pleti. Zjistíte, jaké zákroky redaktorka podstoupila, a zda se ve výsledku naplnila její očekávání.

Celý článek si můžete prohlédnout zde


Jak to dělám já

MUDr. Lenka Faltová pomáhá druhým na cestě za zdravím, mládím a krásnou pletí. Jaké zásady ale dodržuje ona sama? Zjistěte to z nového článku "Jak to dělám já", který vyšel v časopisu Žena a život. V článku se dozvíte jaké přípravky doktorka Faltová ráda používá, a jak probíhá její běžný den.

Celý článek "Jak to dělám já" si můžete stáhnout zde


Péče o pleť v zimě - MUDr. Faltová

Na dotazy v online magazínu Žena.cz odpovídala MUDr. Lenka Faltová 20.12.2013. Tématem článku byla tolik důležitá péče o pleť v zimních obdobích. V článku je podrobně rozebírána problematika volby správných krémů či pitný režim.

Článek si můžete přečíst zde.


Krásná v každém věkuPřečtěte si cenné rady MUDr. Lenky Faltové. V listopadovém čísle časopisu InStyle vám prozradí, s jakými metodami estetické medicíny dosáhnete krásné a rozjasněné pleti (nejen ve věku od 30 let). A zjistíte také, jaké "pleťové minimum" by pro vás mělo být samozřejmostí.

Celý článek Krásná v každém věku k prohlédnutí zde


Jak mít krásné nohyV říjnovém čísle časopisu InStyle jste se mohli dočíst, Jak mít krásné nohy. MUDr. Lenka Faltová ve stejnojmenném článku prozradila vše o skvělých účincích Rázové vlny, která dokáže zatočit s celulitidou. Celulitida totiž trápí až 90 % žen a dobrých rad není nikdy na škodu.

Článek Jak mít krásné nohy k přečtení zde


4 nejúčinnější způsoby, jak se zbavit celulitidyZajímá vás, jak se zbavit celulitidy? MUDr. Lenka Faltová v novém článku na portálu zena.centrum.cz radí, že nejdůležitější je pracovat s kůží. Jedině tak zajistíme, že se v podkoží nenahromadí přebytečný tuk. A když už nás přeci tukové polštářky trápí, pak lze doporučit 4 nejúčinnější metody jak se zbavit celulitidy.

Celý článek 4 nejúčinnější způsoby, jak se zbavit celulitidy  k přečtení zde


Krém na ruce, váš ochranný štít

Přečtěte si článek dermatoložky, MUDr. Lenky Faltové, který se věnuje krémům na ruce. Čtěte jaké krémy se mají používat na velmi suché a namáhané ruce, na hrubou kůži, pigmentové skvrny, jaké mají používat citlivky, nebo které se hodí v zimě.

Celý článek Krém na ruce, váš ochranný štít ke stažení zde


Nejlepší zbraně proti poceníVíte, jaké jsou nejlepší zbraně proti pocení? Prozradí vám to MUDr. Lenka Faltová ve stejnojmenném článku. Informujte se, zda je lepší deodorant či antiperspirant v kuličce, spreji nebo tzv. stick?

Celý článek Nejlepší zbraně proti pocení ke stažení zde


Kmenové buňky, krása z vlastních zásobEstetická dermatoložka, MUDr. Lenka Faltová přispěla do článku s názvem Kmenové buňky, krása z vlastních zásob. Přečtěte si tedy zajímavé informace o séru s výtažky z kmenových buněk - jak se používá a k čemu je dobré.

Celý článek Kmenové buňky, krása z vlastních zásob ke stažení zde

 

Stále mladá a krásná chce být každá žena. Na otázky týkající se omlazení pleti a různých dermatologických zákroků odpovídala MUDr. Lenka Faltová pro časopis Žena a život. Inspirujte se článkem  a vyzkoušejte dermatologické zákroky, díky nimž získáte mladistvější pleť.

Celý článek „Chtěla bych omládnout a zkrásnět…“ ke stažení zde.


Sháníte vhodný korektor, který vám zakryje nevzhledné akné, ale přitom nezatíží vaši pokožku? Vyzkoušejte protizánětlivý zklidňující přípravek Aknecolor. „Ve formě krémpasty je vhodný především k ošetření mastné a smíšené pleti,“ vysvětluje dermatoložka MUDr. Lenka Faltová, která tento kosmetický výrobek vřele doporučuje.

Celý článek o korektorech ke stažení zde .


Seznamte se s novou metodou hubnutí, s rázovou vlnou. Nahlédněte do článku v němž se MUDr. Lenka Faltová a MUDr. Marta Moidlová podělila o své zkušenosti, které vás přesvědčí o kladných vlastnostech rázové vlny.

Celý článek "Rázová vlnake stažení zde .


Článek Akné? Ach ne! vás podrobně seznámí s jedním nejrozšířenějším kožním onemocněním. MUDr. Faltová vám dá odpovědi na vše, co by vás o akné mohlo zajímat. Například kdy a jak vzniká, jak se starat o aknózní pleť, nebo jak se proti akné bránit.

Celý článek "Akné? Ach ne!" ke stažení zde.


Přečtěte si článek Dolíčky, zmizte!, který vyšel v časopise Katka. Dozvíte se, jaká jsou stadia celulitidy, co ji způsobuje i jaká je prevence proti ní. Dermatoložka MUDr. Lenka Faltová vám navíc prozradí, jaké jsou novinky v léčbě celulitidy, zda je celulitida dědčičná, nebo jak může strava ovlivnit pomerančovou kůži.

Celý článek Dolíčky, zmizte! ke stažení zde.


Na portálu pro ženy OnaDnes.cz vyšel na titulní straně článek "Laser proti chloupkům, žilkám i vráskám. Odstraní vady bez jizev", ve kterém MUDr. Lenka Faltová hovoří o laserovém odstranění ohně a použití biostimulačního laseru.

Celý článek "Laser proti chloupkům, žilkám i vráskám. Odstraní vady bez jizev" je ke stažení zde.


Na portálu OnaDnes.cz vyšel  článek "Deset prohřešků, kvůli nimž vaše pleť stárne rychleji", ve kterém MUDr. Lenka Faltová pojednává o 10 nejčastějších příčinách, které mohou za stárnutí kůže.

Celý článek "Deset prohřešků, kvůli nimž vaše pleť stárne rychleji" je ke stažení zde.


V deníku Metro vyšel článek "Bradavice už jdou odstranit i laserem", ve kterém MUDr. Lenka Faltová popisuje o moderním odstraňováním bradavic pomocí vysokovýkonného laseru v kombinaci s cévním laserem. Tato nová metoda slaví nemalé úspěch na poli odstranění bradavic.

Celý článek "Bradavice už jdou odstranit i laserem" je ke vypadáš tak dobře?"  - článek uveřejněný v časopise XANTYPA názory lékařek kliniky LaserPlastic - MUDr. Marty Moidlové, MUDr. Dagmar Frösslové a MUDr. Lenky Faltové

Celý článek "Holka, jak to děláš, že vypadáš tak dobře?" ke stažení zde

Byli jste spokojení s ošetřením lékaře na klinice LaserPlastic? Napište nám.

Kde jste se o nás dozvěděli *

MUDr. Marta Moidlová

Děkuji za Váš názor.

MUDr. Marta Moidlová
primářka kliniky LaserPlastic