STITEK_ZAVOLAME


Laserová liposukce

ZDARMA služby za desítky tisíc Získejte certifikát

Laserová liposukce (MPX) jako nová technika

Pavlína Danková

Tato oficiálně uznávaná  operační metoda se dynamicky rozvíjí a úspěšně používá v mnoha zemích Evropy,Asie i Ameriky. Doplňuje a postupně nahrazuje starší liposukční a modelační techniky. Nejdelší a největší zkušenosti s touto technikou mají profesor Bruce E. Katz, M.D. a profesor Michael C. Bruck, M.D. na klinice Juva Skin & Laser Center v New Yorku a profesor G. Sattler M.D. na klinice Rosenpark v Darmstadtu v  Německu.

Laserová liposukce - obecná charakteristika

Jde o nejnovější koncepci tvarování postavy pomocí laserového paprsku. Jedná se o nejméně invazivní techniku, kterou lze odstranit přebytečnou podkožní tukovou tkáň prakticky ve všech oblastech. Děje se tak přeměnou energie laserového paprsku na energii tepelnou, kterou jsou tukové buňky rozpuštěny. Jelikož tukové buňky dospělého jedince nemají schopnost reprodukce (dělení, množení), mají provedené výkony trvalý efekt. Neměnnost výsledku se však netýká jen redukce tukové tkáně, zahrnuje i tvarovou optimalizaci postavy. Za stejně důležitou vlastnost této techniky považujeme jedinečné vypnutí kůže v ošetřovaných oblastech, které je dáno laserovou stimulací podkožního kolagenu.

Slyšeli jste již o laserem asistované liposukci? Ne? Začtěte se do článku "Laserem asistovaná liposukce - nejefektivnější metoda pro modelaci těla", jehož autorem je sám pan doktor Martin Tománek a dozvíte se více o této jedinečné metodě.

Foto před a po laserové liposukci

Video
laserová liposukce

Juva Skin & Laser Center v New Yorku

Rosenparkclinic, Darmstadt

Juva Skin & Laser Center v New Yorku Rosenparkclinic, Darmstadt
Juva Skin & Laser Center v New Yorku

Na obou těchto klinikách v minulosti absolvoval pobytové certifikované stáže náš specialista MUDr. Martin Tománek. Ten se již řadu let na liposukčnímodelační techniky specializuje a uplatňuje dříve nabyté zkušenosti  z výukových kurzů ve Francii, Thajsku apod. Naše pracoviště se tak stává prvním liposukčním centrem v ČR, které má přístrojové i personální dispozice pro provádění laserových liposukčních operací.

Provedení laserové liposukce

Laserová liposukce - obecná charakteristika

Vybraná a předem zakreslená oblast je před výkonem znecitlivěna anestetickým roztokem. Následuje zavedení velmi tenkého laserového vlákna do zvolené podkožní tukové oblasti a postupné rozpouštění tukových buněk. Rozpuštěná tuková tkáň se v případě velmi malých partií může ponechat bez odsátí. Postupně se vstřebává díky přirozenému metabolismu. V případě větších ošetřených oblastí se doporučuje kombinovat laserové rozpuštění tukové tkáně s jejím šetrným odsátím K tomu většina moderních světových pracovišť používá techniku jemné vibrační liposukce. Právě kombinace laserové lipolýzy s tímto typem odsátí je v současné době považována za nejšetrnější a nejefektnější.

Po výkonu se oblasti vstupu laserového vlákna nešijí, ošetřují se pouze tenkým pruhem náplasti a stopy po nich časem téměř vymizí. Pacient nosí dle doporučení lékaře několik dnů elastické prádlo, v případech velmi malého rozsahu výkonu lze ponechat ošetřenou oblast bez speciálního prádla (např.menší výkony na podbradku).

Výhody laserové liposukce

Výhody laserové liposukce

Pro popsanou operační techniku platí stejné výhody jako pro tumescentní a vibrační tumescentní liposukce:

 • ambulantní provedení bez nutnosti celkové anestesie
 • zdravotní a estetická bezrizikovost výkonu
 • bezkrevnost při provádění výkonu
 • možnost posuzování výsledku vestoje
 • trvalý efekt výkonu
 • soběstačnost po výkonu bez nutnosti opakovaných návštěv u lékaře
 • zlepšení nebo vymizení případné celulitidy

Navíc lze u laserové liposukce oproti ostatním liposukčním technikám očekávat:

 • kvalitnější vypnutí kůže, které je dáno laserovou stimulací podkožního kolagenu
 • rozšíření provádění zákroku o velmi jemné oblasti, kde jiné techniky byly esteticky rizikové
 • možnost provádění zákroku na více oblastech najednou
 • minimální odtok tumescentní tekutiny
 • ještě menší projevy krvácení dané laserovou koagulací drobných podkožních cévek
 • ještě kratší nošení elastického prádla nebo ponechání zcela bez něho
 • možnost vynechání odsátí u malých partií
 • největší šetrnost výkonu ze všech obdobných technik. Ta se projeví nejmenší bolestivostí po výkonu a nejrychlejším návratem k pracovnímu a sportovnímu životu.

Naše klinika zajišťuje během hospitalizace nepřetržitý 24hodinový odborný dohled lékařem s anesteziologicko-resuscitační specializací.

Přečtěte si reference našich klientů

„Něco málo o mé postavě, nikdy jsem nebyla obézní, ale postava ani přes cvičení nebyla dokonalá. Můj problém byli stehna a přetékající boky přes kalhoty. A tento problém laserová liposukce úplně vyřešila, boky mi nepřetékají a stehna změnili tvar (podstoupila jsem vnitřní a vnější stehna) a ještě zmizela celulitida. Právě protože je ten efekt dlouhodobý, rozhodla jsem se pro další zákrok a ještě trošku postavu dotvarovat. Čeká mě dotvarování břicha a zadních stehen, kde mám právě ještě celulitidu. Doporučila jsem kliniku kamarádce a ta podstoupila laserovou liposukci břicha a také boků, její zkušenost je stejně kladná jako ta má. Za 4 dny jsem vůbec necítila žádné bolesti, měla jsem jen modřiny, ale žádné otoky a ty mini ranky se se hned zatáhli. Takže doufám, že teď to bude stejné :-) Opravdu se není čeho bát, tím laserem je to velmi šetrné. MDDr. Tománek je opravdu jednička a sestřičky jsou úžasné a opravdu velmi pečující.“

- Štěpánka H.

„Paní primářko, dobrý den. Touto, trochu neosobní cestou, Vám moc děkuji za možnost liposukce...Také se přiznávám, že jsem z této původně obávané, poněkud intimní a hraniční situace měla doopravdy velký zážitek, modelovaná šikovným a vtipným sochařem ženských (a nejen ženských) těl Martinem Tománkem a úžasně opečovaná Luckou a Maruškou, zakusila jsem rozmazlování a péči jako miminko.....to už jsem skoro zapomněla, jaké to je...a navíc v krásném prostředí Vaší kliniky s nádhernými vitrážemi pana Moidla..ony taky jinak působí prosvícené, z klidu postýlky, než když se kolem nich pobíhá a řeší kienti...Takže ještě jednou DÍKY!!!!!“

- S úctou VŠ

Dobrý den paní primářko,

V březnu 2014 jsem byla na Vaší klinice na laserové liposukci.Chtěla bych touto cestou poděkovat panu MUDr.Tománkovi a také vyzvednout úžasně milé chování sestřičky Daniely,která mě měla na starost.děkuji“

- Spokojená klientka

Vážená paní doktorko, Vážený kolektive kliniky plastické chirurgie,

dne 4.12., jsem u Vás absolvovala zákrok (liposukce + autotransfer) a musím Vám napsat, že jsem naprosto nadšená ze servisu, jaký

personál poskytuje! Počínaje panem doktorem Tománkem, jeho asistentkou paní Lucií a všemi ostatními  sestřičkami, se kterými

jsem za dobu svého pobytu u Vás přišla do styku a které se o mne staraly.

Naprosto nikde jsem se nesetkala s tím, že by se každý jednotlivec choval naprosto profesionálně a lidsky.

Skutečně klobouk dolů!!!!

Nikdy jsem žádný dopis nikam nenapsala, ale přístup, který jsem zažila u Vás, mne k tomu donutil  

Děkuji ještě jednou a přeji ať se daří Vám všem, jak v pracovním, tak i v osobním životě.

- Spokojená klientka

Dobrý den paní Dr. Moidlová,

jsem po včerejším zákroku liposukce a ráda bych pochválila váš personál, paní sestřičku, která se o mně starala včera po zákroku (blondýnka z krátkými vlásky), opravdu jsem se cítila velice skvěle díky profesionální a příjemné peči. Také paní Dana Sochurková je velice profesionální, milá a její schopnost komunikace a přípravy na zákrok přes email je výjimečný. Samozřejmě pan doktor Tománek je taky skvělý a vždy jsem já i pacientky které jsem doporučila byli spokojené. Pevně věřím že to nebyl můj poslední zákrok!

- Spokojená klientka

Fotogalerie laserové liposukce

Liposukce břicha, boků a zad - před zákrokem

Liposukce břicha, boků a zad - po zákroku

Liposukce břicha, boků a zad - před zákrokem

Liposukce břicha, boků a zad - po zákroku

Vnitřní zevní stehna před

Vnitřní zevní stehna po

Vnitřní zevní stehna před

Vnitřní zevní stehna po

Břicho a boky před

Břicho a boky po

Břicho a boky před

Břicho a boky po

Břicho a boky před

Břicho a boky po

Břicho a boky před

Břicho a boky po

Vnitřní zevní stehna před

Vnitřní zevní stehna po

Média – vyšlo o nás


S vámi v PrazeMUDr. Martin Tománek byl 17. února 2015 hostem pořadu "S vámi v Praze" v Českém rozhlase. Tématem rozhovoru byla laserová liposukce, tedy nejefektivnější metoda využívaná k trvalému rozpuštění tukových buněk a zároveň modelaci pokožky.

Celý rozhovor s doktorem Tománkem k poslechu zde>>


Tuky sbohemPřečtěte si článek s názvem Tuky sbohem ze seriálu Jak (ne)stárnout, který vyšel v magazínu FlyUP Look. Dozvíte se o metodách, která vám pomohou zbavit se nežádoucího tuku. Jednou z nich je například nejméně invazivní laserová liposukce, která je na naší klinice LaserPlastic velmi žádaná. S její pomocí můžeme odstranit tukovou tkáň prakticky na jakýchkoliv problémových partiích vašeho těla.

5. článek Tuky sbohem! ze seriálu Jak (ne)stárnout ke zhlédnutí zde>>


Přečtěte si článek Dolíčky, zmizte!, který vyšel v časopise Katka. Dozvíte se, jaká jsou stadia celulitidy, co ji způsobuje i jaká je prevence proti ní. Dermatoložka MUDr. Lenka Faltová vám navíc prozradí, jaké jsou novinky v léčbě celulitidy, zda je celulitida dědčičná, nebo jak může strava ovlivnit pomerančovou kůži.

Celý článek Dolíčky, zmizte! ke stažení zde.


iDNES.cz - Do plavek bez diet? Řešením je laserová liposukceTrápí Vás kila navíc? Nemáte čas na hubnutí? Právě pro vás je zde laserová liposukce. Přečtěte si zajímavý článek na portálu iDNES.cz Do plavek bez diet? Řešením je laserová liposukce.

Celý článek portálu iDNES.cz Do plavek bez diet? Řešením je laserová liposukce  článek zde >>


Marianne - MUDr. TománekLiposukce pomocí laseru - článek publikovaný na portálu marianne.cz - laserovou liposukci paží provedl plastický chirurg MUDr. Martin Tománek

Celý článek "Liposukce pomocí laseru"  článek zde >>


liposukceLIPOSUKCE Vás zbaví tuku. Vyberte si jak, kde a za kolik - článek uveřejněný na internetovém portále ONA.iDNES.cz 24/11/2009 - liposukční techniky komentuje MUDr. Martin Tománek

Celý článek "LIPOSUKCE Vás zbaví tuku. Vyberte si jak, kde a za kolik" zde >>


plastická chirurgie - názoryTAJEMSTVÍ ŽENSKÉ KRÁSY - článek uveřejněný v časopise HARPER`S BAZAAR 12/2009 - názory na plastickou chirurgii

Celý článek "TAJEMSTVÍ ŽENSKÉ KRÁSY" 01 >>, 02 >>, 03 >>


liposukce-mediafaxNový druh laseru umožní provádět liposukce téměř bez bolesti a mnohem účinněji - článek uveřejněný na internetovém portále MEDIAFAX.cz 24/08/2009 - liposukční techniku komentuje MUDr. Martin Tománek

Celý článek "Nový druh laseru umožní provádět liposukce téměř bez bolesti a mnohem účinněji" článek zde >>


Článek o klasické liposukci v časopise MF Dnes se zabývá otázkou radikálního a rychlého zhubnutí. MUDr. Marta Moidlová seznamuje čtenáře s rozdíly mezi neinvazivní a klasickou liposukcí, která je podle jejich slov opravdu účinná a má dlouhodobé výsledky.

Celý článek „Klasická liposukce je náročnější, ale nejúčinnější“ ke stažení zde.

Máte zájem o zákrok laserová liposukce? Objednejte se níže.

Jste nový klient? *

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Laser Plastic
Platnéřská 89/11, Praha 1 Staré Město
Kde  nás najdete

Tel.: +420 224 210 224
Mobil: +420 724 860 082
E-mail:

Naši lékaři či asistentky Vám odpoví co nejdříve telefonicky nebo prostřednictvím e-mailu.