STITEK_ZAVOLAME


Gynekomastie

ZDARMA služby za desítky tisíc Získejte certifikát

Gynekomastie

Gynekomastie

Gynekomastie je problém, který trápí muže. Jedná se o jedno nebo oboustranné zvětšení mléčné žlázy u mužů. Nejčastěji se objevuje tzv. prepubertální gynekomastie, a to v období dospívání mezi 10-17 rokem. Z téměř 70% je způsobena hormonální nevyvážeností organismu.

Ovšem gynekomastie není vyloučena ani v pozdějším věku (tedy po 60. roce), kdy příčinou mohou být nejrůznější léky, léčebně podávané hormony, onemocnění jater a velmi vzácně i nádorové onemocnění mléčné žlázy u mužů apod.

Jak postupovat při gynekomastii?

Odborné vyšetření

Při podezření na gynekomastii je třeba, aby byl pacient vyšetřen v mamologické poradně, která bývá součástí téměř všech chirurgických oddělení.  Další léčba probíhá ve spolupráci s endokrinology(lékaři zabývající se léčbou hormonálních poruch).

V případě že nedojde po určité době k vymizení žlázy ať už spontánně nebo po hormonální léčbě, bývají pacienti odesíláni na oddělení plastické chirurgie k operačnímu odstranění zbytnělé žlázy.

Odstranění

Odstranění gynekomastie se provádí ze dvou důvodů:

  1. Pro mladého dospívajícího muže je psychicky neúnosná ženská deformace postavy.
  2. Z preventivních důvodů, aby se předešlo případnému nádorovému bujení ve vyšším věku.

U zákroků v oblasti prsou je třeba podstoupit předoperační ultrazvukové (sonografické) vyšetření, případně mamografické vyšetření.

Operace gynekomastie

Odstranění žlázy menších rozměrů se provádí z poloměsíčitého řezu umístěného na okraji prsního dvorce tak, aby jizva nebyla později na přechodu světlé a tmavé kůže vidět. U silnějších pacientů je žláza odstraněna a kontura hrudníku je dotvarována liposukcí.

U velkých, monstrózních gynekomastií je třeba provést nejen odstranění žlázy a redukovat tukovou vrstvu, ale i odstranit nadbytečnou kůži.

Operace se provádí v celkové anestezii.

Po operaci gynekomastie

  • Délka hospitalizace je 1-2 dny,
  • stehy se odstraňují cca za 14 dní,
  • plné fyzické zátěže, včetně posilování, je pacient schopen za 6 týdnů při nekomplikovaném průběhu.

Naše klinika zajišťuje během hospitalizace nepřetržitý 24-hodinový odborný dohled lékařem s anesteziologicko-resuscitační specializací.

Máte zájem o zákrok gynekomastie? Objednejte se níže.

Jste nový klient? *

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Laser Plastic
Platnéřská 89/11, Praha 1 Staré Město
Kde  nás najdete

Tel.: +420 224 210 224
Mobil: +420 724 860 082
E-mail:

Naši lékaři či asistentky Vám odpoví co nejdříve telefonicky nebo prostřednictvím e-mailu.